4H2A9370
4H2A9518
4H2A9409
4H2A9430_edited_edited
4H2A9502
4H2A9414
4H2A9520
4H2A9505
4H2A9547
4H2A9387_edited
4H2A9370
4H2A9518
4H2A9409
4H2A9430_edited_edited
4H2A9502
4H2A9414
4H2A9520
4H2A9505
4H2A9547
4H2A9387_edited

אז מה זה shape patissier? 

 
ליין של קינוחים טעימים, בריאים ומאוזנים שמאפשר לאכול מזונות מתוקים ולשמור על המשקל ללא רגשות אשם.

בעולם היום  קיימים  אינסוף של טרנדים תזונתיים וכמו תמיד, המבחר מאד מבלבל. מעטים מאד מוכנים היום להתפשר על מוצרי "דיאט" למיניהם ומחפשים חלופות "בריאות יותר" למאכלים רגילים וכמובן לקינוחים וחטיפים.

בגלל שלאורך כל שנות עבודתי כדיאטנית קלינית ושיווקית הקפדתי והתמדתי בגישה "לא דיאטטית" שנוגדת כל קיצוניות בתפריט, היה לי חשוב  לקחת חלק פעיל בפיתוח מוצרים שמצד אחד מתאימים לאורח חיים בריא ומצד שני לא דורשים להתפשר על הטעם. כבר לפני שנים, בקורס "דיאטטיקה" פיתחתי מתכון לבורקס "בריא", בו השתמשתי ביוגורט במקום המרגרינה כדי להדביק עלי בצק פילו וכשלמדתי קונדיטוריה בבית ספר "בישולים" עסקתי בשאלה זו לא מעט.

לפני מספר חודשים פנתה אלי אחת הדיאטניות המובילות שעובדות עם שיטת "הזון" וביקשה ממני לפתח ליין חטיפים וממתקים שמתאימים למשתמשי הדיאטה. דיאטת "הזון" פותחה בשנת 1995 ע"י ד"ר בארי סירס. הדיאטה מבוססת על 5 ארוחות יומיות, בכל אחת מהן יחס קבוע בין פחמימות, חלבונים ושומנים. שמירה על "הזון" מאפשרת ירידה הדרגתית וקבועה במשקל ומצמצמת סיכוי לחלות במחלות לב וסכרת.

שמחתי להיענות לאתגר, (בשנת 2013 הייתי דיאטנית שיווקית בחברת "דיפניר", שהביאה את דיאטת "הזון" לארץ) וריכזתי את כל הפעילות, כולל כנס דיאטניות עם מייסד הדיאטה, ד"ר סירס.

אני מאמינה גדולה בדיאטת "הזון" אבל הרגשתי שהמשימה שלי רחבה יותר – ליצור ליין מתוקים שיתאימו לאוכלוסייה רחבה יותר ויתנו פתרון כוללני. וכך נולד הבייבי שלי  shape patissier.

 

למי מתאימים המתוקים שאני מייצרת?

סוכרתיים – אני מכירה את עניין מחלת הסוכרת מהבית ותמיד הפריע לי שמוצרים "ללא סוכר" זו סתם סיסמא למשהו שמפוצצים בקמח לבן, עד שבסופו של דבר הגוף מפרש אותו דבר, בגלל האינדקס הגליקמי הגבוה. זה כמובן ישפיע גם על הספיגה בדם. המוצרים שלי לא מכילים קמח לבן. לרכישת מוצרים ללא סוכר>>

טבעוניים – אוכלוסייה שחייבת במיוחד לשים דגש על החלבונים, יש הרבה טבעונים שעולים במשקל רק כי התזונה שלהם מבוססת על פחמימות בעיקר. כדי להכין מתוקים טבעוניים, נדרשים יותר כישורים במטבח כדי שזה גם ייצא טעים. לפני כמה שנים ניסיתי להכין מילקי מבוסס על אבוקדו, כדי לתת פתרון לטבעונים – זה יצא מזעזע. היום אני מכינה בקלות קינוחים על בסיס סלק, דלעת, בטטה ואבוקדו – כבר למדתי איך לשלב ביניהם ולעבוד איתם נכון.

תזונה פליאוליטית וקטוגנית – אני עובדת לא מעט עם קוקוס. בסוגי תשונה אלה אין צורך בהפחתה מלאכותית של שומן ולכן קל יותר להוריד בה מתיקות.

דיאטת "הזון" – אני יוצרת ממתקים וחטיפים טעימים וטבעיים ששומרים על היחס המתאים בין פחמימות, חלבונים ושומנים.

תזונה מאוזנת 80:20 / Clean Eating – אני עובדת עם חומרי גלם איכותיים מאד וידידותיים.

 

חומרי הגלם ושיטות העבודה

את רוב השוקולד אני מכינה בעצמי מעיסת קקאו וחמאת קקאו, מטמפררת כדי שהשוקולד יוכל להישאר יציב גם מחוץ למקרר ולא יימס כשמחזיקים אותו.
אני נעזרת באבקות חלבון איכותיות (אפשר להשתמש גם בחלבון טבעוני, כמובן) ולומדת את התנהגותן באפייה, שלעתים יכולה להיות מפתיעה. כמו כן, אני משתמשת גם בכישוריי כקונדיטורית ומייצרת מקרונים משובחים, פאי לימון אלוהי ועוד פינוקים.

 

אחד המוצרים הראשונים והאהובים ביותר שהכנתי היו בראוניז בננה, ללא קמח (אותו מחליפות הבננות), ללא ביצים וללא סוכר. כדי להפוך את העיסה לבראוניז אני משתמשת בקרם מגבינת שמנת 5% או מטופו – אין סיבה להיות מקופחים גם כשרוצים לרדת במשקל או לשמור על איזון.

כמובן חשוב לזכור שמדובר בקינוח ולכן יש לצרוך אותם ללא הגזמה.

כבר היום יש לי לא מעט לקוחות מרוצים שחוזרים אלי להזמין שוב ומתעניינים איזה מוצר חדש פיתחתי. אני נמצאת בלמידה וחקירה מתמדת, מנסה לפתח ולגלות מוצרים חדשים, חשוב לי מאד לקבל משוב מכל לקוח וכמובן ביקורת, אם משהו לא עבד טוב (אני מאמינה שאפשר ללמוד באמת דרך התוצאות בשטח).

הילדים שלי – הם הטועמים הכי טובים וגם המבקרים – אם זה לא טעים להם, זה לא טעים, הם עוד לא למדו לסבול בשקט. לאחר מכן אני מנסה את המוצרים שלי בארוחות שישי אצל ההורים ורק אחרי מציעה את המוצר ללקוחות שלי.

טלפון: 

052-2246827  

אימייל:

 shilonraz@gmail.com 

תל אביב

אשמח להיות איתכם בקשר!

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
תמר שילון - ווטסאפ
0